Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Square Feet |
| Panel Thickness | 4 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Application. | Exterior, Interior |
| Core. | LDPE |
| Product Code | VZ9913 |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50mm |
| Series | Elzinc |
| Material. | Aluminium |
Additional Information:
Product Details:
| Panel Thickness | 4 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Application. | Exterior, Interior |
| Core. | LDPE |
| Product Code | VZ9900 |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50mm |
| Series | Elzinc |
| Material. | Aluminium |
Additional Information:
Product Details:
| Panel Thickness | 3 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Application. | Exterior, Interior |
| Core. | LDPE |
| Product Code | VZ9901 |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50mm |
| Series | Elzinc |
| Material. | Aluminium |
Additional Information:
Product Details:
| Panel Thickness | 3 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Application. | Exterior, Interior |
| Core. | LDPE |
| Product Code | VZ9910 |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50mm |
| Series | Elzinc |
| Material. | Aluminium |
Additional Information:
Product Details:
| Panel Thickness | 4 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Application. | Exterior, Interior |
| Core. | LDPE |
| Product Code | VZ9911 |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50mm |
| Series | Elzinc |
| Material. | Aluminium |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Square Feet |
| Panel Thickness | 4 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Application. | Exterior, Interior |
| Core. | LDPE |
| Product Code | VZ9912 |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50mm |
| Series | Elzinc |
| Material. | Aluminium |
Additional Information: