Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Square Feet |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA377 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Square Feet |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA378 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA379 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Square Feet |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA380 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 3mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA383 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 3mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA393 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA394 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA396 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4mm |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Weather Resistance, Sound/ Acoustic Insulation |
| Core | LDPE |
| Product Code | VA402 |
| Material | Aluminium |
| Series | Wooden |
| Application | Exterior, Interior |
Additional Information: