Product Details:
| Brand | Viva |
| Product Code | VA351 |
| Color | Red |
| Series | Classic Sparkle |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Core | LDPE |
| Material | Aluminium |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50 mm |
| Panel Thickness | 4 mm |
We are offering VA351 Red Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 sq ft |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Product Code | VA361 |
| Color | Black |
| Series | Classic Sparkle |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Material | Aluminium |
| Core | LDPE |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
We are offering VA361 Black Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Product Code | VA360 |
| Color | Gold |
| Series | Classic Sparkle |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Material | Aluminium |
| Core | LDPE |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
We are offering VA360 Gold Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 sq ft |
| Brand | Viva |
| Panel Size (L x W) | 2440 x 1220 mm (8x4 ft) |
| Product Code | VA358 |
| Color | Silver |
| Product Series | Classic Sparkle |
| Material | Aluminium |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Core | LDPE |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
| Aluminium Coil Thickness | 0.50 mm |
| Panel Thickness | 3mm |
We are offering VA358 Silver Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Additional Information:
Product Details:
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4 mm |
| Product Code | VA357 |
| Color | Maroon |
| Series | Classic Sparkle |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Core | LDPE |
| Material | Aluminium |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
We are offering VA357 Maroon Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Square Feet |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Product Code | VA352 |
| Color | White |
| Series | Classic Sparkle |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Material | Aluminium |
| Core | LDPE |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
We are offering VA352 White Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 sq ft |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Thickness | 4 mm |
| Product Code | VA355 |
| Color | Grey |
| Series | Classic Sparkle |
| Panel Sizes | 1220mm X 2440mm |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Core | LDPE |
| Material | Aluminium |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
We are offering VA355 Grey Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 sq ft |
| Aluminium Coil Thickness | 0.25 mm |
| Brand | Viva |
| Panel Size (L x W) | 2440 x 1220 mm (8x4 ft) |
| Product Code | VA354 |
| Color | Pure White |
| Product Series | Classic Sparkle |
| Material | Aluminium |
| Features | Heat Insulation, Sound/ Acoustic Insulation, Weather Resistance |
| Core | LDPE |
| Panel Thickness | 4 mm |
| Application | Corporate, Exterior, Interior |
We are offering VA354 Pure White Classic Sparkle Aluminium Composite Panel to our clients. Create a new dazzling look with VIVA's Classic Sparkle ACP sheets. Amaze your house guests or office visitors with our fantastic range of Classic Sparkle ACP sheets. Owing to their bright, sparkling, and shining appearance, VIVA's ACP panel has a subtle and elegant feel to them. Classic Sparkle ACP board gives off an aura of luxury and high profile if used for exterior designing. Furthermore, they are an excellent choice for interior wall cladding as they exude feelings of motivation and joy.